adamprocio.cz/pages/about-me
- Linux v tvojí ledničce - YoctoProject a OE
- Správa ICT na školách v rukou studentů
Jsem studentka SSPŠ. Baví mě robotika a práce s AI. Dříve jsem učila na základní škole, nicméně nyní se věnuji vývoji humanoidního robota.
- Vývoj studentského humanoida
- Vrstevnické vyučování kybernetické bezpečnosti
Missing Maps CZ & SK
OpenStreetMap nadšenec
analytik dat DPZ, GISák
- Missing maps mapathon - umísťujeme ty nejzranitelnější na mapu světa
Získal jsem doktorát na FIT VUT v Brně, kde v současnosti pracuji jako vědecký pracovník.
- Komprese dat
- Jak jsem si naprogramoval vlastní hlasovou asistentku pro iPhone a Apple Watch
- PhysiBox
Jeden z vývojářů strace.
- Současný strace
Ing. Radko Sáblík je ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia, druhé nejstarší průmyslové školy v Praze. Pod jeho vedením škola klade důraz na moderní výuku a projektovou výuku, která aktivně zapojuje studenty do reálných projektů. Jeho přístup k vzdělávání zahrnuje individuální studijní plány pro sportovce či aktivní studenty a kombinované studium, které podporuje samostatnost studentů. Díky jeho inovativním metodám dosahuje škola vysoké úspěšnosti při maturitách a více než 95 % studentů pokračuje na vysoké školy.
- Kombinovaná výuka
Student SSPŠ.
Zajímám se o vše okolo výpočetních technologií, od softwaru a programování až po robotiku a PCB design.
- Vývoj studentské suborbitální rakety
Dlouholetý technical writer v Red Hat Czech a organizátor místního Toastmasters klubu.
- OpenAlt Table Topics, aneb zkuste si Toastmasters
Linuxu se věnuje 20 let. Je dlouholetým přispěvatelem do GNOME a Fedory a aktuálně pracuje jako manažer týmu, který se věnuje desktopovým aplikacím v Red Hatu. Více na eischmann.cz.
- Nerozbitný Linux pro celou rodinu
Jiří Husák
Vystudoval jsem VUT FIT v oboru vestavěných systémů a přes 9 let se tomuto oboru profesně věnuji. Zabývám se programováním mikrokontrolérů a aplikací pro linux zejména v C/C++. Kromě jedniček a nul se věnuji elektronice a navrhuji desky plošných spojů. Koníčkem je pro mě rekonstrukce rodinného domu a 3D tisk.
Petr Nosek
Vystudoval jsem VUT FIT. Mám vášeň pro Linux, IoT a energetiku. Baví mě automatizace procesů – rád zajišťuji, aby se věci děly samy a zároveň sbírám data pro další analýzu a zlepšení. Mým dlouhodobým snem je mít opravdu hezkou a funkční chytrou domácnost a už jsem tomu velmi blízko.
- Majordomus - open source hardware a software pro chytrou domácnost
Red Hatter od 2015. Developer, dříve Team Lead nyní PO pro instalátor Anaconda, použitý pro instalaci Fedory, RHELu a CentOS a dalších.
- Strastiplná cesta nového Web UI interface pro Anacondu
- Může generativní AI škodit fyzice?
- Rebase is base
- Neprogramátor
Na konferenci přijíždím od Hradce Králové. Před lety jsem vystudoval informatiku na Karlově univerzitě a ještě během studií jsem nastoupil do SUSE, kde celou dobu vyvíjím otevřený software.
Většinu me práce z posledních let je možné vidět na githubu.
- Full Stack vývoj a opensource nástroje
- Agama: novy linuxový instalátor po roce
openSUSE Leap and Leap Micro Release Manager @SUSE
- openSUSE Leap 16.0
Nadšenec do Open Source, domácí automatizace a Linuxu snad odjakživa.
- Godot Game Engine - jak na váš první projekt?
- Mapujeme každý den se StreetComplete
Software QE v Red Hatu, nadšenec do open source, Pythonu, Fedory a Linuxu obecně, stejně jako do nějakého toho domácího bastlení. A také bývalý učitel :)
- Retro laptop Pocket 386 a FreeDOS
Marcel Kolaja je aktivista za lidská práva v digitálním věku a celoživotní fanoušek svobodných technologií. V letech 2019--2024 působil jako poslanec Evropského parlamentu, ve kterém zastával i funkce místopředsedy a kvestora. V Evropském parlamentu působil kromě předsednictva také ve výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO), ve výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT), ve zvláštním výboru pro umělou inteligenci v digitálním věku (AIDA) a ve výboru k vyšetření použití spyware Pegasus a dalších. Pracoval na celé řadě legislativních aktů spojených s fungováním společnosti v digitálním věku,
včetně aktu o digitálních trzích, ve kterém navrhl a prosadil povinnost pro digitální giganty nabídnout interoperabilitu s jejich chatovacími platformami. V minulosti zastával různé pozice v oboru informačních technologií od systémového administrátora po technického produktového manažera.
- Jsou technologie přeregulované nebo podregulované?
- Ako sa (ne)rozprávať s používateľmi
- Jak používáme embedded Zephyr RTOS v HARDWARIO
Martin se dlouhodobě věnuje problematice mobilních linuxových operačních systémů a související oblasti otevřené mobilní navigace a svobodných geodat.
Jeho oblíbeným programovacím jazykem je Python/QML a mezi jeho zájmy patří 3D tisk, Japonsko, kosmonautika, mezikontinentální stratosferické balónové sondy a architektura.
- Sailfish OS - znovuzrození nezničitelného mobilního OS
Firefox developer
- Shrnutí stavu Linuxového desktopu, Firefoxu, Gtk, VA-API, Vulkanu, HDR, DMABuf
Dlouhá léta pracoval v SUSE a propagoval openSUSE a pracoval na projektech podporujícím komunitu. Po krátké zastávce v korporátu přešel do CZ.NIC pracovat na projektu Turris, který v současnosti vede.
- Novinky v Turrisu
Michal Ševčík je student Gymnázia Karviná, působí na osvětovém webu Co nevíte o škole (coneviteoskole.cz), je spoluautorem Badatelského zápisníku (TakTik), knihy o formativním pojetí výuky (vyjde v lednu 2024) a mnoha článků v časopisech a sbornících pro učitele. Má zkušenosti s doučováním i výukou v tandemu s učiteli. Je aktivní ve vědě, působil či působí jako stážista na univerzitách i akademických pracovištích. Mezi jeho zaměření patří analytická chemie a didaktika chemie. Je dlouhodobým dobrovolníkem v sociálních službách. Za své činnosti obdržel různá ocenění (Moravskoslezský kraj - žáci SŠ, město Karviná - osobnosti sociální práce, Středoškolák roku - TOP100).
- Nové přístupy ke vzdělávání: jsou opravdu nové?
geoinformatik na odbore správy štátnych hraníc Ministerstva vnútra SR
člen Missing Maps CZ & SK a nadšenec mapovania cez StreetComplete
zakladateľ združenia Geokomunita a projektu Missing Maps Slovakia
- Missing maps mapathon - umísťujeme ty nejzranitelnější na mapu světa
Ondřej Caletka vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Telekomunikační technika a po více než osmi letech ve sdružení CESNET, provozujícím národní síť vědy a výzkumu, nyní pracuje ve vzdělávacím oddělení RIPE NCC, asociace koordinující internetové sítě v Evropě, na Blízkém východě a v severní Asii.
- Pohled do zákulisí sítě pro RIPE Meeting
Systémový administrátor v Redamp.io se zájmem o kyberbezpečnost, počítačové sítě, IoT a soukromí na internetu. Najdete mě na https://x.com/o_dolezal a https://linkedin.com/in/odolezal.
- Bezpečné DNS doma i na cestách
Ondřej Profant byl náměstkem ministra na Úřadu vlády. Jako jeden z autorů Zákona o právu na digitální služby se nyní zabývá jeho implementací. Předchozí zkušenost má ze zastupitelstva Hl. m. Prahy a z Poslanecké sněmovny.
Je jedním ze zakládajících členů Pirátů, během uplynulých 15 let se tak podílel na formování velké části stranických idejí, programů i mnohých legislativních návrhů. A to hlavně v oblasti IT a digitalizace veřejné správy.
Používá Fedoru.
- Jak to bylo se stavebním řízením
- Kam se posunul egovernment za uplynulé 3 roky?
- Czech Rocket Society & Czech Rocket Challenge
- Vývoj studentské suborbitální rakety
- Hry, rotoped a sen o létajícím kole
He studied cybernetics and robotics at CTU FEE, where he currently teaches and works on projects using GNU/Linux and other processor technologies. He participates in design of firmware and electronics of laboratory and medical devices and precise servo control at PiKRON.com company. He provides consultations to more companies in the field as well.
- projects positions: https://openhub.net/accounts/ppisa/positions
- knowledge base for students, enthusiasts and professionals: https://gitlab.fel.cvut.cz/otrees/org/-/wikis/knowbase
- Začlenění real-time podpory do Linuxu ve zlatém balení
- Could NGI0 Project(s) Pay YourFree and Open Source Development?
- Na programování nemusíme umět číst a psát
I'm Pavol, a developer passionate about new tools and technologies.
I specialize in creating fully functional user applications using the latest artificial intelligence models.
I am a member of the Ainautes consulting group, which supports the deployment of generative AI around the world.
Currently, I work on the Promptbook framework, which enables easy and smart abstraction and orchestration of large-language models (like ChatGPT).
Before the massive emergence of generative AI, I created the first Czech virtual whiteboard, Collboard, and electronic textbooks, H-edu, used by tens of thousands of children.
I have also worked on many scientific projects for the Czech Ornithological Society. I regularly give lectures at conferences, sit on juries, and act as a mentor in many Czech and international competitions. I have a special heart for this, and I love open source – you can find many of my projects on my GitHub or website.
- Jak vyvíjet aplikace nad velkými jazykovými modely
- Vytvořte si svého avatara pro psaní příspěvků!
SUSE Labs Core - ToolChain Member
Main. org - LinuxDays
Lektor na FIT CVUT
- GCC - překladač, optimalizace, měření, CPU
Linuxem a unixovými systémy se zabývá již více než dvě dekády, baví ho servery, informační bezpečnost a internetové technologie. Propaguje nasazení otevřeného software a svobodného přístupu k informacím. Má rád moderní věci, které dávají smysl a klasické věci, které dobře fungují.
- SVCB, HTTPS, DDR a další novinky v DNS
Student SSPŠ, který se už 6 let pohybuje v oblasti modelových raket. Zaměřuje se na jejich konstrukci, design a simulaci. V současnosti s kolegy pracuje na vývoji suborbitálních raket pro široké spektrum aplikací v rámci projektu SoRC.
- Vývoj studentské suborbitální rakety
As a CTO and co-founder of Macromo, I led bioinformaticians and developers in building an AI to integrate blood tests, wearables, and DNA data to help you add 10 years to your active lifespan.
Previously, I founded Next Zone, a hardware startup accelerator in Prague, which supports hundreds of young founders and students, providing them with mentoring and professional equipment.
My journey began in high school with the co-founding of an electric skateboard startup. Starting in a garage, we scaled to serve customers across Europe, during which I lived in Shenzhen to build our supply chain and prototype faster. Additionally, I co-founded Undout, a startup aimed at improving sleep habits with an innovative alarm clock that we brought to the market through crowdfunding.
- From Skateboards to Genomics and More
odborný asistent
Geografický ústav, Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita
koordinátor Missing Maps Brno
Missing Maps CZ & SK
- Missing maps mapathon - umísťujeme ty nejzranitelnější na mapu světa
- Na programování nemusíme umět číst a psát
Už 9 let dělám vývoj software v open-source světě, v současnoti pro Microsoft, předtím pro Red Hat.
Převážně se šolichám s Kubernetes, certifikáty, OAuth2, OIDC a podobnými autentizačně/autorizačními mechanismy.
- Co je to ten Kubernetes?
- What's new in PostgreSQL 17
- Praktické základy vývoje PostgreSQL
Dlouholetý linuxák, milovních chameleonů, šotouš, fotograf, řiditel autobusu a jeho polovodič.
- VoD a další služby s IPv6 tunelem od HE
Jsem členem několika výzkumných týmů v oblasti AI.
Na ČVUT CIIRC, kde se specializuje na počítačové vidění a robotiku. Současně působí v Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, kde se věnuje výzkumu v oblasti zpracování obrazu a geoinformatiky ve spolupráci s Geoinformatickým ústavem Univerzity Karlovi.
Mým hlavním zaměřením je výzkum na UC Berkeley v rámci Berkeley AI Research (BAIR) pod vedením postdoktoranda Tylera Bonnena v laboratořích Alexeje Efrose a Jitendry Malika. Kde zaměřuji na propojení a zkoumání neurovědy a umělé inteligence.
Dříve jsem spolupracoval (občasně vypomáhám i dnes) s Fyzikální laboratoří na Univerzitě Palackého, kde jsem. programoval řídící systémy pro kontrolu iontových kvantových bitů v iontových pastech, v rámci výzkumu kvantových počítačů.
- Historie a současnost výzkumu umělé inteligence
- Kdopak nám tu loupe z RAMiček?